17 Ocak 2011 Pazartesi

Mim :):)

✿Sizi siz yapan özelliklerinizden en belirgin olanı ne?
Beni ben yapan en büyük özelliğim gülüşüm. Her an gülebilmem, ağlarken bile gülebilmemdir.Hem güçlüyümdür, hem de kırılgan .Sevilmek isterim. Sevildiğim kişilere biraz şımarabiliyorum.Sınırımı bilirim.Her şeyin bir sınırı vardır.Kesinlikle uzlaşımcı biriyimdir.Mutlaka bir orta yol vardır.Aynı zamanda biraz hırçınımdır.Biraz da karamsarımdır.Birden çok özelliğimi anlattım sanırım::):)
✿Etrafınızdaki kişilere saygılı mısınız? Neyiniz insanlardan farklı ve ne konuda daha çok saygı bekliyorsunuz?.Bazen etrafımdaki kişilere gereğinden fazla saygı bile gösteriyorum.Sonra bu kişi bu saygıyı hak ediyor mu acaba diye düşündüğüm çok olmuştur.Çoğu şeyde farklı olduğumu düşünmüşümdür.Özellikle şuna inanırım bir sorunun birden çok cevabı vardır. Genelde akla gelmeyen şeyleri bulduğumu söyleyebilirim.Ben insanlara saygı gösteriyorsam o da bana saygı göstermek zorunda.Eğer birine saygı göstermişsem aynı davranışı ondan beklerim.
✿İnsan’ın sizdeki tanımı ne? Karşınızdaki kişi de olmazsa olmaz dediğiniz özelikler neler ve neden sizin için önemli bunlar?
İnsanın ben de ki tanımı güvendir.Güven olmadığı zaman bütün bağ kopuyor. Güven artık bir erdem oldu. Normal ve olması gereken bir özellik iken günümüzde anormal bir özellikmiş gibi algılanır oldu.Kimsenin birbirine güveni kalmadı.Özel hayatımda da güven en önem verdiğim konudur.
✿Savaşların asıl nedeni ne sizce? İnsanoğlu kendinde neyi yok etti ki zulüm denen illet yakasını bırakmıyor dünyanın?
vicdan ve merhamet duygusu yok oldu ve acımasızlar dünyayı işgal ediyor.
✿Kalbinizin sesi mi mantığınızın sesi mi? Neden ?
Bende her şey mantıktır. Mantığımla hareket ederim. Küçüçük bir şey için bile günlerce düşündüğüm olmuştur. Mantığıma uydurmaya çalışmışımdır.Aşkta da mantığım daha ön plandadır.
✿Sizce, sabretmek nedir ve üzerinizde otorite kurmaya çalışan, sizin hakkınızı yiyen insanlara sabretmeli miyiz yoksa karşılık vermelimiyiz? Tepkimiz nasıl olmalı?
Sabır etmeyi yeni yeni öğreniyorum ve çok zor sabır emek. Normalde sabırsız biriyimdir ve istediğim olmadığında sinirden ağladığım anlar olmuştur. Fakat şunu anladım insanın her istediği olmuyormuş. İstediğinin olması için de sabır etmek ve çabalamak gerekliymiş gerisi boş.
✿Bu dünyada en zor şeylerden biri sizi anlamaya kapalı insanlara kendinizi ifade etmeye çalışmak ve birilerini memnun etmeye çalışmak… Peki siz nasıl düşünüyorsunuz bu konuda?
Kendimi,düşüncelerimi hep anlatmaya çalıştım ,anlaşılmak için.Bu bakımdan zor biri olduğumu düşünüyorum. Bazen beni anlayan birileri yok mu diye bağırasım geliyor.Fakat millete düşüncelerimi anlatırım ve benim için olay bitmiştir. Birileri memnun olsun diye kendimi paralayamam.(en çok bu konuda babamla tartışırım .kendimi nedense ona anlatma çabası içinde buluyorum çünkü birbirimizi pek anlayamıyoruz.çaba göstermemin nedeni de benim için çok özel bir insan olması, babam olması).
✿Hangi söz sizi rahatsız eder ve neden?
Uyuyorken’ hadi uyan ‘demek çok rahatsız eder. Uykuyu seven biriyimdir.

2 yorum:

zuzu* dedi ki...

tam tahmin ettiğim gibi harika yazmışsın canım:)

newlife dedi ki...

sağol canım biraz uzattım aslında:):)